Najčastejšia otázka…a najdôležitejšia otázka pretože správne podklady zaručia vášmu projektu rýchly priebeh a úspešný koniec.

Čo teda treba?

Držím sa týchto pravidiel:

1. Podklady musia byť finálne

2. Podklady sa nedodavájú postupne počas priebehu projektu. Buď existujú alebo si pred začatím práce na ne počkáme.

Čo sú to finálne podklady?

Vykres pre stavebne povolenie v dwg formate, ktorý by
mal obsahovat hotové vykresy stavby. Pohlady, podorys, rezy, správne koty, kompletnú situáciu,
kde su nakreslené spevnené plochy, ploty, osvetlenie a pod.

Finalne podklady môžu a nemusia obsahovať:

farebné riešenie fasád a strechy
situaciu sadovych uprav( landscaping)-s technickou spravou.
Technicka sprava by mala obsahovat fotografie vzhladu rastlin, presny nazov rasltin, tvar,
vysku. Situacia sadovych uprav a technicka sprava sluzi pre inspiraciu, niekedy treba landscaping
upravit tvorbe obrazku.
Vykresy prvkov drobnej architektury – (lavicky, stojany na bicykle a pod)
3D modely budov vo formate .rvt, obj, fbx a pod. (Format sketchup prijmame najlepšie uložené v najnižšej verzii)
finalny vykres vysok uz upraveneho terenu s dostatocnou hustotou vysok

 

 

 

Poslat mail a ja ho poslem spätne

Ak sa niektorá z uvedených vecí nenachádza vo finálnych podkladoch je možné si niektoré služby
vypracovať u nás alebo si ich dať vypracovať u iného dodávateľa. Služby ktoré ponúkame klientom
navyše:
farebné riešenie fasád a strechy zasadené do vizualizácie
tvorba 3D modelu budov na základe pôdorysov

Aká je cena jednej vizualizácie

Vypracovanie väčšiny vizualizacii trvá dva až tri dni. Najjednoduchšie je možné spraviť za deň a najzložitejšie môžu trvať 5-7 dní. V tom prípade ide však o veľké developerské projekty.

preco zdvovodnenie – pretoze vzajomne si odbory musia porzouiet, ja tiez nerozumiem stavbarom..

 

typ projektu: interier, exterier,

velkost projektu: exterier – dom, rezidencie, bytove, domy

velkost projektu interier- zatisie, pohlad na 3 steny, 360

pocet pouzitiych objektov v scene

velkost rozlisenia

pocet uprav, —jedna uprava aj po skonceni projektu v cene

interier farebne varianty

custom objekty, textury, materialy mimo kniznice

osvetlenie den, noc – interier – prirodzene, umele

zakaldny farebny navrh – pokrocile farebne navrhovanie

Jednoduchá otázka, ale zaujimavá odpoveď, ktorá Vám viac približi tvorbu 3D vizualizácie.

3D vizualizácia je statický “odofotografovaný snímok” 3D sveta. Predstavte si, že všetko čo vidíte na vizualizácii, je fyzický model. Napr: fyzický model štúdie domu, ukážkový interér v nejakom dome nábytku. Každý model na vizualizácii musí mať reálne rozmery, reálne súradnice v priestore, tvar, farbu, a material.

Na začiatku tvorby dôjde dizajnér/grafik, ktorý navrhne celú scénu, farebne a kompozične. Potom dôjde nasvetlovač, ktorý scénu nasvieti a fotograf, ktorý nakoniec celú scénu odfotí.

Pri priebehu projektu sa drzime overenych zasad z nasej praxe ktore ulahcuju a sprehladnuju komunikaciu. Z praxe tiez vieme ze ak sa tieto zasady nedodrziavali viedli k neprehladnosti a konecnej nespokojnosti oboch stran.

  1. Pred zacatim projektu si vzdy zadefinujeme pocet pohladov a priblizny uhol kamier z ktorych by sme chceli vizualizaciu vytvarat. Napr pohlad z balkona,pohlad na park, pohladna celu lokalitu a pod.

2. Ked od vas dostaneme podklady vytvorime 3D situaciu a pripravime pre vas presne varianty zvolenych kamier a potomsi vyberiete jeden konkretny pohlad.

3. zacneme tvoriť obraz

4.posleme vam ukazku.

5 Vy nam poslete svoje úpravy mailovou formou. Nie telefonicky. Priamo do obrazku nam zapisete poznamky co by ste chceli vylepsit. Ak niecomu presne nerozumieme ozveme sa vam telefonicky az potom a upravy z mailu si spolu objasnime.

6.Posleme 1 upravu. Ak ani teraz nie ste spkojny s upravami nasleduje dalsia korekcia az pokym nie ste spokojny. Vacsina nasich zakaznikov vyuziva jednu upravu, pretoze to staci. Najdu sa vsak aj taky ktory potrebuju viac. Kazda uprava je spoplatnena podla vasej konkretnej zaväznej cenovej ponuky ktoru ste dostali.

7. Odovzdame vam finalnu vizualizaciu. Podakujeme sa vam za vyuzitie nasich sluzieb a ak smespolu tieto vyssie uvedene zasady spolu dodrziavali tak sa z nas stali urcite dobry obchodny partneri:)

Zo spolocnosti Priklad.s.r.o sa ozve klientka ktora by chcela nejake vizualizacie.

  1. Oslovi nas t aby sme jej vytvorili cenovu ponuku ale nedoda ziadne konkretne podklady. Mi jej obratom posleme orientacnu cenovu ponuku. Medzi tym ona bez toho aby jej to bolo potvrdene povazuje tuto ponuku za vpodstate konecnu. Neskor doda podklady ktore su presnejsie. Mi jej posleme novu cenovu pnuku ktora je vyssia o 30percent. Zrazu sa tato klientka cuduje ako je mozne ze je to take drahe. Mi jej odpovieme ze presne podklady zmenili objem prace. Klientka sa citi oklamana.

2. Medzicasom sa klientka spyta kedy by mohli byt prve vizualizacie, aj ked nedoda finalne podklady a nevystavila ani objednavku.

3.Nakoniec sa dohodneme posleme finalnu cenovu ponuku a zacneme robit. Tesne pred odovzdanim prvych ukaziek, len nahodou pripomenieme jedna uprava stoji 100 eur. Zrazu sa klientka cuduje a do telefonu velmi jednoznacne a sebavedome tvrdi ze o takom niecom nevedela nic take necitala. Mi jej preposleme tu istu cenovu ponuku, kde je uprava zapisana na 100eur. Klientka sa zacne vyhovarat ze nemacas na citanie cenovych ponuk. Potom sa zacne ospravedlnovat a zacne zjednavat na polovicnu sumu.Mi jej vyhovieme pre jej spokojnost a snazime sa byt ustretovy, ved predsa tak by tomalo byt.Hadam aj ona niekedy prejavi v niecom iniciativu.

4.Klientke posleme upravu y jednej ich vizualizacii. Avsak nie je s touto upravou spokojna. Chce preto dalsiu korekciu. Mi jej teda povieme ze za tuto korekciu bude musiet zaplatitdalsich 50 eur. Ona vsak tvrdi ze kedze nebola s totuto prvou upravou spokojna, tak sme vlastne nedodryali jej poziadavky apreto sa stale jedna oprvu upravu. To ze nas tostalo cas ju vobec nezaujima a nie je ochotna zaplatit za druhu upravu. Celkovo tak klientka od nas vytlacila 50eur za prvu upravu co si nevsimlasvojou vinou a dalsich 50 eur za druhu upravu leboju za druhu upravu nepovazuje.

Bohuzial tento priklady nie su vymyslene a su zalozene na realnych pribehoch.