“Developeri a stavebné spoločnosti – viete čo je podstatné aby Vám vizualizácia čo najlepšie predávala?”

3 minúty čítania

Zákazníkova predstava o budúcej nehnuteľnosti je kľúčová. Úspešnosť predaja je preto viazaná na vizualizácie, ktoré dávajú klientom predstavu ako bude celý projekt vyzerať.

Dnes si už každý developer uvedomuje, že vizualizácie slúžia ako marketingový nástroj pre celú škálu marketingových kanálov. Od webu, sociálne siete, billboardy až po marketingové agentúry a realitné kancelárie.

Možno, už menej ľudí, ktorí pracujú v začínajúcich alebo menších developerských firmách si uvedomuje, že vizualizácie spĺňajú svoj potenciál až vtedy, keď ich budete vedieť správne vytvoriť a následne použiť.

V tomto článku sa dočítate o tom, aké kvality by vizualizácie mali mať, aké kvality by mal mať ich tvorca (vizualizátor) a ako by mal byť využitý ich potenciál na budúcom webe.

Kvalitná vizualizácia obsahuje dve zložky

1. Informatívna zložka slúži na to, aby bol zákazník oboznámený s kvalitami projektu.

Skúsený vizualizátor vie, že vy tieto kvality poznáte. Dajte si veľmi záležať na tom aby ste mu vedeli tieto kvality vysvetliť a povedať mu čo považujete za najväčšie bonusy a prínosy vášho projektu. Vizualizátor sa bude snažiť potom tieto poznatky preniesť do obrazu a vy ho v tom budete kontrolovať. Ak ste manažér projektu a nie zároveň projektant, prepojte vizualizátora buď s projektantom alebo sa snažte prerozprávať to čo vám projektant o projekte povedal.

2. Výtvarná zložka vizualizácie spočíva jednoducho v tom, že sa nám vizualizácia javí krásna.

Vizualizátori by mali byť ľudia, ktorý vedia veľmi dobre narábať z umeleckými prostriedkami farbou a kompozíciou. Tieto prostriedky totiž veľmi ovplivňujú ľudské vnímanie a pocity a tým pádom aj to či návštevník na daní obrázok klikne a podnietite ho k ďaľšiemu prezeraniu. Dalo by sa povedať, že krásny obrázok je vstupná brána pre úspešný predaj. Aby bola vaša komunikácia efektivna mali by ste sa orientovať v základných pojmoch a definíciach o – farbe, farebných schémach, kompozicii a pod.  Pripravili sme preto pre Vás aj kráktu príručku “Čo treba vedieť o farbe – pre projektového manažéra”.

Zabudnutie informatívnej alebo výtvarnej stránky vytvára z vizualizácie len polovičný produkt. Buď je podaná iba technicky a informatívne, alebo je podaná príliš umelecky a človek z nej nič nevyčitá. Ani jedna ani druhá varianta vám 100% úspech u zákazníka neprinesie. Typickým príkladom z našej praxe bolo keď projektová manažérka povedala: Vizualizácia je pekná ale nič mi nehovorí.

Zabudnutie informatívnej alebo výtvarnej stránky vytvára z vizualizácie len polovičný produkt. „

Ak si dávate robiť vizualizáciu exteriéru a prezentujete nejakú konkrétnu časť lokality zamerajte sa sa na detail a ľudí. Tí totiž vytvárajú emócie. Často krát je vhodný až taký detail, aby ľudom bolo vidieť do tváre. To znamená, že vizualizácia musí byť robená tak ako keby sa fotograf nachádzal priamo na mieste a fotil ľudí.

Inak je to samozrejme pri vizualizáciách zhora, kde je cieľom zobrazenie lokality. Tu prevažuje informatívna časť. Avšak aj tu máme k dispozícii umelecké prostriedky. Správne nastavenie harmónie farieb a ročného obdobia a atmosféry sú nevyhnutné pri plánovaní tvorby kvalitného obrazu. Tu je opäť dôležité, že ak budete  poznať niektoré umelecké prostiredky, ktoré vizualizátor používa budete spolu môcť efektívne a tvorivo komunikovať, prípadne sa v niektorých otázkach aj na neho spoľahnúť.

Ako využiť vizualizácie na webe?

Vytvorenie webu je ďalším stupienkom v schodisku marketingu. Obsahom každého webu sú informácie a jednou z nich sú obrázky, ktoré dostanú od vizualizátora. Preto je práca web developera a vizualizátora úzko spätá. Web developer totiž musí využiť silu týchto obrázkov alebo videí.

Ako?

Pútavý alebo ešte lepšie výstižný nadpis sú základ. Nadpis musí vystihovať obrázok alebo s ním súvisieť. K tomu je nutné pridať tlačítko, ktoré na základe obrázku a nadpisu k niečomu vyzýva. Napr. tlačitko s textom „pozrieť ponuku, pozrieť byty sú ideálne“ Chcete totiž predávať a nie len ukazovať obrázky.

Pri tvorbe webov sa učte vždy od najlepších. Pozrite spolu s vašim dodávateľom webu, stránky najväčšich developerov ako su Lucron, Cresco, Penta alebo J&T, Corwin. HB Reavis. Aj keď máte menšie projekty vždy sa tam dá niečo nájsť aj pre Vás. Pri inšpírácii týchto webov vychádzame z toho, že nie sú robené len tak, ale je tu silný predpoklad, že tieto stránky robila agentúra na základe znalostí z oblasti User experience (UX) dizajnu. Použitie kvalitného UX dizajnu všeobecne povedie Váš web k tomu aby mal Váš klient pozitívnu skúsenosť a na stránke sa nestratil. Načo teda tvoriť stránku od nuly keď máte inšpiráciu po ruke.

Ak si chcete prečítať viac o UX dizajne s pár radmi ako ho aplikovať na Vašej stránke prečítajte si náš článok Úspešnosť Vášho webu súvisí s pochopením ako ľudia čítajú

Ak chcete byť naozaj vysoko efektívny naplánujte si najprv obsah webu a obrázky vyberajte k nim“

Ak chcete byť naozaj vysoko efektívny naplánujte si najprv obsah webu (čiže text a stránky) a obrázky vyberajte k nim, pretože texty tvoria skutočný obsah a zmysel a obrázky majú tento obsah len podčiarknúť. Ak si ich takto naplánujete využijete ich marketingový ponteciál. V opačnom prípade sa totiž môže stať že obrázky, ktoré si objednáte u vizualizátora síce využijete a dáte na web, ale nebudú sa k textom hodiť. V najhoršom prípade skončia možno v sekcii galéria, kde pravdepodobne nebudete mať takmer žiadnu návštevnosť. A to je veľká škoda peňazí.

Najdôležitejšie informácie z článku

  1. Vizualizácie majú dve základné zložky: informatívnu a výtvarnú
  2. Odkomunikujte s vizualizátorom kvality projektu
  3. Krásny obrázok na webe ovplivňuje to či návštevníka podnietite k ďalšiemu prezeraniu stránky
  4. Nadpisy na webe musia súvisieť s obrázkom a tlačítko musí vyzývať ku konkrétnej akcii
  5. Vizualizácie si plánujte až keď máte hotovú kostru webu

“Čo treba vedieť o farbe – pre projektového manažéra”.

Aby bola komunikácia medzi grafikom a projektovým manažérom efektívna je veľmi dobré orientovať sa v základných pojmoch a definíciach o – farbe, farebných schémach či kompozícii.  Preto sme pre Vás pripravili  e-book: „Čo treba vedieť o farbe – pre projektového manažéra“.

Naše články

  • Vizualizácia domu

    Vizualizácia domu

    Zabudnite na nudné obrázky a preskúmajte kúzlo večerných vizualizácii. S našimi realistickými rendrovacími technológiami môžete vidieť domy za súmraku a zažiť ich kúzlo ešte pred ich skutočným vznikom. Ponorte sa do atmosféry teplého osvetlenia, rozjasnených okien a žiariacich záhrad, ktoré prinášajú domom nový život. Ukážete svojim klientom nezabudnuteľné momenty, kde sa kúsok ich domova premieňa…


  • Vizualizácie real estate

    Vizualizácie real estate

    Výnimočné stavby real estate trhu. Prejdite si každý detail týchto impozantných stavieb ešte pred ich stavbou a predstavte budúcim klientom buducu podobu mestkých panorám s úžasnou presnosťou. S našimi fotorealistickými vizualizačnými technológiami môžete predstaviť svoj projekt ako nikdy predtým a získať dôveru a záujem potencionálnych investorov a klientov. Urobte svoju víziu realitou.


  • Novostavba v Senci

    Novostavba v Senci

    Vďaka fotorealistickým vizualizáciam si vaši klienti budú môcť predstaviť každý detail a porozumieť projektu. Umožnite svojim klientom pozrieť sa do budúceho prostredia a získať si tak ich dôveru. Vylepšite prezentáciu projektov vďaka fotorealistickým obrázkom a inováciam z našej ponuky.


  • 5 fáz nákupného rozhodovania. Jeho pochopenie Vám pomôže predávať

    5 fáz nákupného rozhodovania. Jeho pochopenie Vám pomôže predávať

    5 fáz nákupného rozhodovania. Jeho pochopenie Vám pomôže predávať Čo je to nákupné správanie a rozhodovanie zákazníka: Aké má fázy a ako to môžete využiť pri predaji nehnuteľnosti? Dozviete sa v článku. 7 minút čítania Kúpa nehnutelnosti ale aj akéhokoľvek iného produktu či služby, je súčasťou širšieho procesu, ktorý nazývame nákupné správanie zákazníka. “Termín nákupné…